Haber

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş: “Büyük ve sağlam adımlarla ilerleyeceğimiz bir seçim olacak”

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Türkiye’de demokrasi en çok maaşı ödenen demokrasilerden biridir. Halkımız her zaman demokrasiye, sandığa ve milli iradeye sahip çıkar. Diğer ülkelere kıyasla seçimler bittiğinde büyük başarı görüyor. Yüzde 50. Bu seçimde yüzde 90’ın üzerinde yüksek bir başarı oranı görüyorlar. Katılım olacak. Milletimize hayırlı olsun. Büyük ve güçlü adımlarla ilerleyeceğimiz bir seçim olacak” dedi.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı Numan oyunu Kurtulmuş Bahçelievler Kudret Saraçoğlu İmam Hatip Ortaokulu’nda oynadı. Özgür partililerle birlikte okula geldi. Çıkışta basına açıklama yapan Kurtulmuş, katılımın yüzde 90’ı geçeceğini belirtti.

“Bu seçimde yüzde 90’ı aşan bir katılım olacak”

Oylamanın ardından konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “Çok sevindiğimiz bir tablo. Her ilçeden benzer haberler geliyor. Sandıklar dolu. Vatandaşlarımız sabahın ilk saatlerinden itibaren oylarını kullandılar.” Türkiye’nin demokrasisi en çok maaşı ödenen demokrasilerden biridir.Halkımız her zaman demokrasinin yanındadır,Sandığa ve milli iradeye sahip çıkar.Diğer ülkelere göre katılım yüzde 50 olduğunda büyük başarı görür. Bu seçimde katılım yüzde 90’ın üzerinde olsun.Demokraside tek hakem ve tek yargıç vardır.Söylenene kulak veren milletin kendisidir.Bu büyük seçim demokrasi tarihine altın harflerle yazılacaktır. . Dilerim oylama süreci tüm Türkiye’de güzel bir şekilde devam eder. Oyların sayılması sürecinde her sandıkta görevliler bulunmaktadır. Milletimize hayırlı olsun. Büyük ve güçlü adımlarla ilerleyeceğimiz bir seçim olacak” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu