Haber

DP Genel Başkanı Uysal, partisinin Kars İl Kongresi’nde konuştu

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, “Biz bu büyük ülkenin insanlarıyız. Halkımızın barış içinde, alnı açık, başı dik, refah içinde yaşayabileceği bir Türkiye iklimi oluşturmak istiyoruz” dedi. söz konusu.

Uysal, partisinin Merkez İlçe’deki Kazım Karabekir Ofisi’nde düzenlenen Kars İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kentin hem tarihi kimliği hem de sonunda sahip olduğu avantajlarla değerli bir yer olduğunu söyledi.

Partililerle Türkiye’nin farklı yerlerini ziyaret ederek bir araya geldiklerini anlatan Uysal, “Biz bu büyük ülkenin insanlarıyız. Halkımızın alnı açık, barış içinde yaşayabileceği bir Türkiye iklimi oluşturmak istiyoruz. ve başları dik” dedi. terimleri kullandı.

Altı kişilik bir masa ile bir merkeze geldiklerini ve ortak irade ile hareket ettiklerini söyleyen Uysal, şunları söyledi:

“76 yıllık çizgimizle hep millet demiş, yüzünü hep millete çevirmiş, milletimizin çilesi her zaman yol göstericimiz olmuş bir hareketiz. Bugün siyaset üzerinden üzerimize düşen görevi yapıyoruz. bu asil milletin özelliklerini, imkanlarını ve potansiyelini maksimize etmektir.Siyaset… Bunu yapanların görevi sadece bugün değil.Yarının imkanlarını bugünden kullanırken, gelecek nesillere karşı da sorumluluğumuz var.”

Konuşmaların ardından Hüseyin Polat tek liste ile yapılan seçimde DP Kars İl Başkanı seçildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu