Ekonomi

Okan Müderrisoğlu: Erdoğan, Şimşek ve MB’ye ‘Dikkatli olun’ dedi

Eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a desteğiyle tanınan Sabah gazetesi Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, ekonomik gelişmeleri değerlendirdiği köşesinde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ı faiz konusunda uyardığı bilgisini aktardı.

Müderrisoğlu, Mehmet Şimşek ve Hafize Gaye Erkan’ın bağlantı stratejisini eleştirdikleri yazılarında “ekonomide ciddi bir iletişim stratejisine ihtiyaç olduğunu” hatırlatmayı görev biliyoruz. Hızlı toplantılar, twitter paylaşımları, Para Politikası Kurulu metinleri bir yere kadar yönetiliyor” dedi.

Müderrisoğlu, Erdoğan’ın uyarısına ilişkin olarak, “Ve elbette Sayın Cumhurbaşkanımızın genel yaklaşımı ve hassasiyeti ön plandadır ki bu da bütün bu denklemin temel noktasını işaret etmektedir.
Şimdilik şunu söyleyebiliriz… Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Sayın Şimşek ve Merkez Bankası ekibine “yüksek faiz” konusunda dikkatli olmalarını söylemiş, ekonomide sert girmemelerini, virajı geniş almalarını tavsiye etmiştir!” (HABER MERKEZİ)

selcuklu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu