Haber

Shake alanında içimizi ısıtan pideyi İspanyol ekibi paylaşıyor

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde öğle saatlerinde 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde depremler meydana gelirken, Gaziantep’te 6,4 ve 6,5 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Hatay, Osmaniye, Adıyaman, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Malatya, Adana, Elazığ dışındaki depremler; Suriye’de, Kıbrıs adasında, Irak’ta, Mısır’da ve Lübnan’da hissedildi ve ortalığı kasıp kavurdu.

Türkiye’nin acı gününde elini uzatan ülkeler, büyük bir dayanışma örneği sergiliyor. İspanya’dan Kazakistan’a, İngiltere’den Katar’a, Azerbaycan’dan ABD’ye, El Salvador’dan Rusya’ya 100’e yakın ülke Türkiye’nin yardımına koştu.

PİDE FOTOĞRAFI İLE DUYGUSAL PAYLAŞIM

Uluslararası arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine ulaştıktan sonra AFAD’ın ahengiyle çeşitli illere dağılıyor.

O kümelerden biri olan İspanyol kurtarma grubu Bomberos GIRECAN, Twitter hesabında yürekleri ısıtan bir anekdot paylaştı.

Türk milletinin büyük gönüllülüğünden ve dayanışma ruhundan etkilenen İspanyol ekibinin Twitter paylaşımında, “Yolda bu yiyecekleri dağıtmak için bizi durdurdular. Kahvaltı ya da tatlı için para vermemize izin vermiyorlar. Buradaki insanların hepsi kurtarıcılarla çalışıyor. Unutmayın, onlar gerçek kahramanlar. Biz onların sadece umuduyuz.”kelimeler kullanıldı.

KAYNAK: HABER7

pamukovahaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu