Haber

Havva’nın SMA’lı annesi: Acı nedir bilmeden acı çekmek bebeğim

SAMSUN’un Bafra ilçesinde 4 ay önce SMA teşhisi konulan 4 aylık Havva Karataş’ın ailesi, kızlarının gen tedavisi masrafları için vali onaylı kampanya başlattı. Küçük Havva’nın annesi Büşra Karataş, “Bebeğim acı nedir bilmeden acı çekiyor” dedi.

Samsun’un Bafra ilçesinde yaşayan inşaat ustası Fatih Karataş (27) ile ev hanımı Büşra Karataş’ın (27) 4 aylık bebeği, götürüldükleri Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi (OMÜ) Çocuk Nörolojisi Kliniğinde SMA teşhisi konuldu. Havva’ya. İlaç tedavisi gören Havva bebek için ailesi, valiliğin onayıyla gen tedavisi için kampanya başlattı. Aile, çocuklarının sağlığına kavuşması için kampanyaya destek vermek istedi.

Büşra Karataş, kızının acının ne olduğunu bilmeden acı çektiğini belirterek, “Maddi ve manevi desteğinize ihtiyacımız var. Kızımın iyileşmesi için 35 milyon liraya ihtiyacımız var. Hiçbir can paha biçilmezken benim bebeğim 35 milyon liradır. kızım için yardımınızı esirgemeyin. Bebeğimi acıdan kurtarın’ diye seslendi.

Fatih Karataş ise, “Bu ilacı almazsa her şeyden mahrum kalacak, koşamayacak, oynayamayacak, ağzında bir damla su bile kalmayacak, beslenecek” dedi. mideden yemek. 2018 yılında bu ilacı alan bir çocuk bir ay öncesine kadar koşamazdı ama şimdi koşabiliyor. 4 yıl odaya iyi bakacağız, yatalak, cihazlara bağlı. Lütfen bize destek olun, dedi.

habersolhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu