Haber

Suudi Arabistan 1000 Filistinli hacı adayına ev sahipliği yapacak

Suudi Arabistan, hac farizasını yerine getirecek Filistinli şehit, yaralı ve tutsak yakınlarından 1000 kişiyi ağırlayacağını duyurdu.

Suudi Arabistan haber ajansı SPA’nın haberinde, Suudi Arabistan İslam İşleri Bakanlığı’nın talimatıyla düzenlediği Hadim el-Haremeyn Eş-Şerifeyn Misafir Programı kapsamında hac farizasını yerine getirecek Filistinliler hakkında bilgi verildi. Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz Al Suud’un.

Haberde, program kapsamında hac farizasını yerine getirecek bin kişinin Filistinli şehit, yaralı ve tutsak yakınları arasında ağırlanacağı ve misafirlerin gelişinden bitiş noktasına kadar tüm aşamaların planlandığı belirtildi. Suudi Arabistan’a hac ibadetlerini yerine getirmeleri ve Filistin’e dönmeleri.

Haberde, program kapsamında bin Filistinli hacı adayının Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi imamlarıyla bir araya geleceği de belirtildi.

Suudi Arabistan İslam İşleri Bakanı Dr. Abdullatif bin Abdulaziz Al-Sheikh de, Kral Selman’ın konuşmasına konu olan hareketinin, Filistinli şehit ve tutsakların ailelerine verdiği önem ve takdirin bir göstergesi olduğuna da değindi.

puturge-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu