Teknoloji

Take 2 PS Oyunları da CD Media Turkey Tarafından Dağıtılacak

Bu hafta yaşanan yeni gelişme ile birlikte tüm 2 PS oyunu aliçinde CD Medya Türkiye oyuncular tarafından tanıtılacaktır. Bu durum Türkiye için PlayStation markasının durumunu bir kez daha sorgulattı. Detaylar burada.

1993 yılında kurulan CD Medya, 2018 yılının prestijiyle CD Medya Türkiye adı altında ülkemizde faaliyet göstermeye başlamıştır. Bir süre öncesine kadar Nintendo ve Ubisoft’un bölgesel distribütörü olarak faaliyet gösteren 505 Games, bu hafta yaşanan yeni gelişmeyle birlikte listeye bir büyük yayıncı daha eklendi.

Take 2 PS Oyunları CD Media Turkey Şirketine Emanet

Bildiğiniz Take 2 Interactive oyununun PlayStation sürümleri ülkemizde PlayStation Türkiye tarafından dağıtılmıştı. Ancak bayrak bundan sonra CD Media Turkey’in elinde olacak. Yani platform ne olursa olsun Amerikalı yayıncının oyunları artık ülkemizde de CD Media Türkiye tarafından sahnelenecek.

Satış ve Pazarlama Uzmanı Oğuzhan BOZALIOĞLU’nun konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

“Temmuz 2018 itibari ile XBOX ve XBOX dağıtımını üstlendiğimiz Take 2 Interactive ile yeni sözleşmemiz kapsamında Playstation formatlı oyunların dağıtım, satış ve pazarlama faaliyetleri her zamanki titizlikle tarafımızca yönetilecektir. Türkiye’de PC formatındaki video oyunları.”

Bu açıklama aslında bize geçtiğimiz haftalarda gündeme gelen bir konuyu hatırlattı. Hatırlayacağınız üzere Sony’nin Türkiye pazarından çekilmesiyle ilgili değerli bir gelişme yaşandı. Ancak daha sonra yapılan resmi açıklama ile televizyon ve ses sistemlerinde optimizasyon yapıldığı söylendi. Henüz resmiyet kazanmayan PlayStation için durum, mevcut operasyonun yıl sonuna kadar devam etmesi yönünde. Bundan sonra ne olacağı belirsiz.

CD Media Türkiye tarafından yapılan resmi açıklama ise PlayStation ile ilgili durum açısından başta soru işareti oluşturdu. Bakalım önümüzdeki günlerde bizi hangi yeni gelişmeler bekliyor? Takip ediyor olacağız.

sarayduzu-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu